Miért?

Ebben a blogban a saját tapasztalataimat osztom meg Veled, aki még csak most gondolkodsz azon, hogy vajon mit csinálsz rosszul, hogyan tudnál javítani az életeden, de minden eddigi próbálkozásod kudarcot vallott. Hogy miért teszem mindezt? Azért, hogy értelmet adjak mindannak, ami velem történt. És ez az értelem a másokon való segítés. Így könnyebb elviselnem a "miért pont velem történt ez?" érzését.

Az objektív valóságot pedig Patricia Evans: Szavakkal verve című könyve szolgáltatja a saját tapasztalataimhoz. Nem bátorítalak és nem biztatlak semmire, mert minden élethelyzet más és más. Csupán segíteni szeretnék Neked, hogy felismerd azt a jelenséget, ami körülvesz, amiben élsz, és még csak nem is tudsz róla: a szóbeli bántalmazást.

2014. június 2., hétfő

Téged hogy hívnak?

Nem, nem a nevedre vagyok kíváncsi, hogy Zsuzsi vagy Kati, hanem arra, hogy hogy nevez Téged a szóbeli bántalmazó.
Az én és a gyerekeim megszólítása ez volt: pupák. 
A pupák szó szinonimái a Magyar szinonimaszótár szerint:

„zizi, gyagyás, lüke, naiv, balgatag, oktalan, tökéletlen, oktondi, buta, ostoba, bugyuta, korlátolt, agyilag zokni, bumburnyák, tökfilkó, síkagyú, agyatlan, félnótás, süsü, sötét, dinka, flúgos, csacsi, balga, tökkelütött, féleszű, idióta, eszetlen, gügye, bolond, tyúkeszű, eszement, eszefogyott, dőre, fafej, gyökér, butus, tompaagyú, fajankó, együgyű, botor, paprikajancsi, egyszerű, üresfejű” 

Forrás: http://szinonimaszotar.hu/keres/pupák 

Kérdezz meg néhány embert, hogy melyiket venné szívesen, ha azon a néven szólítanák.

Patricia Evans Szavakkal verve című könyvének ide vágó idézete: 

„Jogom van arra, hogy ne szólítsanak engem lekicsinylő neveken.” 

„Még egy kedveskedő megszólítás (például „Drágám!”) is becsmérlő élű lehet, ha gúnyosan ejtik ki.”

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése